Zaterdag 7 januari 2023
Er was hard gewerkt om een goede groep aan de aftrap te krijgen van het <19 Covebo Cup.
De Covebo Cup is een sterk toernooi met veel 2e en 3e divisie clubs, jaarlijks georganiseerd door Sparta Nijkerk.
Het team bestond uit de grootste talenten van ASC de Volewijckers in de leeftijd van 16, 17 en 18 jaar.
Er stond een gemotiveerde groep die samen met een fanatieke trainer via goed en verzorgt voetbal probeerde de tegenstander de overklassen.
Vanaf de start was men bereid hard voor elkaar te werken om elkaar verdedigend te helpen en aanvallend te ondersteunen.
De eerste: Onnodige verlies tegen Roda’46 0-1
Gelijk spel was in deze wedstrijd de eigenlijke verhouding.
Onze boys moesten nog erg aan elkaar wennen.
Wij kwamen een tegenstander tegen die verdedigend compact stond en in balbezit durfde door te schuiven.
De tweede: Terechte overwinning tegen Sparta Nijkerk 1-0
We hadden vaker en langduriger de bal dan de tegenstander en die wisten daar geen raad mee.
De derde: Winst was nodig maar een gelijk spel bleek voldoende tegen Orion 0-0
Weinig weggegeven en toch zelf een aantal 100% kansen.
De 4e kruisfinale: Winst op Dovo 1-0
Wij waren steeds balvaster, scoorde en gaven eigenlijk niets meer weg.
Op naar de finale……………
De finale tegen Roda’46 waar we vandaag in de eerste wedstrijd van verloren hadden.
We hadden geleerd van de eerste wedstrijd en waren nu al een stuk beter op elkaar ingespeeld.
De Volewijckers was de gehele wedstrijd de bovenliggende partij.
We gaven een grote kans weg ivm met een misverstand achterin en creeerde een aantal mooie uitgespeelde mogelijkheden.
We waren rustiger en beter aan de bal en verdedigend gaven we vol gas, wat was het genieten voor alle belangstellende.
In de slotfase komen we meer dan terecht op 1-0 via een goed uitgespeelde aanval naar diepte en een prachtige goal met afsprong.
De tegenstander geeft zich nog niet gewonnen en wij……… geven alles!
De emoties lopen op het einde nog even hoog op nadat onze verdedigende middenvelder tot 2x toe flink geraakt wordt.
Er waren een paar spelers boos maar alle andere vertolkte een hele goede rol door de boel te sussen.
De scheidsrechter floot voor de laatste keer en wij wonnen de CUP.
Tijdens de prijsuitreiking bleek dat wij buiten de eerste prijs ook nog de prijs in ontvangst mochten nemen voor de beste speler van het toernooi.
De prestatiebonus zal gebruikt worden voor een teambuildingsactiviteit voor alle spelers die hebben deelgenomen aan het toernooi.
We zijn met onze talenten op de goede weg, er trainen er zelfs al een aantal met het 1e mee.
Boys bedankt, ik heb genoten……….